Кафедра вищої математики

Мова:

Сова Ганна Василівна

Сова Ганна Василівна
Професор кафедри вищої математики, кандидат фізико-математичних наук, доцент

Освіта та кар’єра

1969 р. – закінчила механіко-математичний факультет Харківського державного університету ім. О.М. Горького за спеціальністю математика.
1975 р. – аспірантура Харківського інституту радіоелектроніки, спеціальність – радіофізика, включаючи квантову радіофізику.
У 1979 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Особливості взаємодії товстих електронних потоків у схрещених полях з високочастотними хвилями».
На кафедрі вищої математики з 1980 року – старший викладач, доцент.
З 1999 р. – професор кафедри ВМ.

Освітня діяльність

Проводить лекції та практичні заняття з курсу «Вища математика»  на факультеті  АКТ.

Наукова діяльність

До сфери її наукових інтересів належать радіофізика, електроніка, системи й процеси управління. Виконавець ряду госпдоговірних тем в сфері моделювання електронно-хвильової взаємодії в електроніці НВЧ. У результаті створені математичні моделі багаточастотної електронно-хвильової взаємодії в системах зі схрещеними полями та виявлені особливості взаємодії. Неодноразово брала участь у міжнародних наукових конференціях.

Громадська діяльність

Організатор методичного семінару кафедри вищої математики з впровадження української мови до процесу викладання вищої математики (1998-2001 рр.).
Член предметної комісії з математики (заступник голови предметної комісії з математики – 1999 р., голова комісії – 2000-2002 рр.).
Голова екзаменаційної комісії для проведення олімпіад з математики (2000-2003 рр.).

Нагороди та премії

За значний внесок у підготовку інженерних кадрів, фахівців вищої кваліфікації та наукові досягнення, неодноразово нагороджувалася почесними грамотами Міністерства освіти і науки, а в 2003 р. нагороджена знаком «Відмінник освіти України».