Кафедра вищої математики

Мова:

З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ ЧИСЛА ПІ!

Сьогодні, 14 березня, у всьому світі відзначають неофіційне свято любителів математики в честь математичної константи — числа Пі.

Число Пі – математична константа, яка дорівнює відношенню довжини кола до її діаметру. Позначається буквою грецького алфавіту «π».

Саме ж свято придумав у 1987 році фізик із Сан-Франциско Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат (місяць / число) дата 14 березня — 3/14 — і час 1:59:26 збігається з першими розрядами числа π = 3,1415926…

Зазвичай святкують в 1:59:26 дня (в 12-годинний системі), але ті, хто дотримуються 24-годинний системи, вважають, що в цей момент час 13:59, і воліють відзначати свято вночі.

В цей день читають хвалебні промови на честь числа Пі, його роль в житті людства, малюють антиутопічні картини світу без π, печуть і їдять «Пі-пиріг» («Pi pie») із зображенням грецької букви «пі» або з першими цифрами самого числа, п’ють напої і грають в ігри, які починаються на «пі», вирішують математичні головоломки і загадки, водять хороводи навколо предметів, пов’язаних з цим числом.