З Днем Вишиванки, Україно!
Зі святом, з Днем вишиванки! Українські традиції – одні з найкрасивіших у світі. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них всюди. Одягайте свої вишиванки і нехай весь світ побачить, як прекрасна наша Україна та її символи!
Що спільного між вишивкою та математикою? На перший погляд – нічого. Але давайте зазирнемо глибше.
Найважливіше місце в побудові орнаменту, в його красі і неповторності відіграє математика. Математичні закономірності діють однаково ефективно в наукових відкриттях і витворах мистецтва, зокрема й у вишивці. Вивчення орнаментів вишивки не обмежується знаннями про їх види, колірне вирішення чи інші характеристики зовнішнього виду.
Майже всі орнаменти будуються виключно за законами симетрії.
Симетрія є одним із найбільш яскравих композиційних засобів, із допомогою якого створюють елементи вишивки (орнаменти). Важливою складовою є спосіб утворення композицій орнаментів і їх розміщення на площині. Більшість лінійних орнаментів підпорядковані математичним законам і будуються за допомогою таких геометричних перетворень як паралельне перенесення, осьова і центральна симетрія, дзеркальна симетрія з вертикальною або горизонтальною віссю, обертова симетрія (поворот), ковзна симетрія, гомотетія.