Кафедра вищої математики

Мова:

Всесвітній день числа пі

День числа π – неофіційне свято, яке відзначається любителями математики 14 березня на честь математичної константи – числа π. 👴

Число π  – це найвідоміша математична константа, що визначається в Евклідовій геометрії як відношення довжини кола до його діаметра. 

Неофіційне свято започаткував у 1987 році фізик з Сан-Франциско Ларрі Шоу, який виявив, що дата 14 березня, записана в прийнятій в США формі – 3/14, збігається з першими трьома цифрами числа “Пі”. Тож тепер день π відзначають студенти та любителі математики з усього світу.

Також день π співпадає з днем народження видатного вченого Альберта Ейнштейна, який розробив  ряд теорій, визначивши хід розвитку сучасної фізики.

В 1706 році буква π — 16 буква грецького алфавіту — вперше була використана англійським математиком Уільямом Джонсоном для позначення відношення довжини кола до його діаметру.

14 березня 1592 року о 6:53:58 стався ідеальний день π. Ця дата, записана в американському форматі виглядає як 3,14,1592 6:53:58, що відповідає першим 12 знакам в числі π.

В 1737 році позначення відношення довжини кола до його діаметру буквою π стало загальноприйнятим після публікації робіт Леонарда Ейлера.

Останні три цифри зі 144 символів числа π після коми – це число 666.

Всесвітній день числа пі